SAMORZĄD miasta Kobyłka

WŁADZE miasta Kobyłka w 2023 r.

Burmistrz Miasta Kobyłka

Konrad Kostrzewa

Wiceprzewodniczący Rady Miasta:

Zbigniew Kropiewnicki

Pozostali członkowie Rady Miasta:

Izabela Muszyńska

Artur Rola

Piotr Grubek

Robert Denis

Bartłomiej Jabłoński

Iwona Stęplewska

Jacek Lis

Małgorzata Fortuna

Karina Jaźwińska

Dominika Ziemska

Paweł Majkowski

Hanna Łach

Anna Jarząbek

Mariola Kacprzak

Paweł Potocki

Adam Markuszewski

Wojciech Reutt

Przemysław Jasiński

Działalność Rady MIASTA KOBYŁKA w 2023 r.

podjętych uchwał

interpelacji

zapytań zgłoszonych

do Burmistrza

Interpelacje oraz zapytania Radnych, a także udzielone przez Burmistrz Miasta Kobyłka odpowiedzi opublikowane zostały w BIP Miasta.

nagrody i wyróżnienia w 2023 r.

Zdjęcie pani Burmistrz z wyróżnieniem.

Kobyłka uzyskała 2. miejsce w kategorii gmina do 100 tys. mieszkańców w rankingu Perły Samorządu.

Ranking jest organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę PwC Polska. Burmistrz Edyta Zbieć otrzymała wyróżnienie w kategorii włodarz.

Wręczanie nagród dla Pani Burmistrz
Zdjęcie osób z wyróżnieniami.
Wręczanie nagród.
Zdjęcie wyróżnionych.

Związki i stowarzyszenia

Związek Miast Polskich

Współpraca ze Zwiazkiem Miast Polskich jest możliwością uzyskania informacji na temat działań innych Miast.  Wykorzystywaliśmy współpracę z ZMP do pogłębiania wiedzy na temat marketingu terytorialnego, biorąc udział w szkoleniach, seminariach online, korzystając z newsletterów, bieżących informacji i publikacji Związku.

Bezpośrednią współpracę ze Związkiem Miast Polskich prowadziła Burmistrz Miasta Edyta Zbieć, która brała udział jako przedstawiciel samorządu w Zgromadzeniach Związku, w tym jako członek Komisji ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania. W spotkaniach Komisji brała też udział wiceburmistrz Katarzyna Rostek, która współpracowała z ZMP w kwestiach społecznych i oświatowych. Oprócz Burmistrz i Wiceburmistrz z ZMP współpracowały również Sekretarz Miasta Małgorzata Murawska i Skarbnik Beata Kotulska (która np. brała udział w Samorządowym Kongresie Finansowym w Sopocie) oraz Lech Urbanowski, który był wiceprzewodniczącym Komisji ds. Klimatu.

Stowarzyszenie Metropolia Warszawa

Kobyłka należy do Stowarzyszenia Metropolia Warszawa.  W 2023 roku współpraca ze Stowarzyszeniem była dość intensywna, jako, że trwa budowanie marki metropolii warszawskiej, a Stowarzyszenie chce promować potencjał zrzeszonych w Stowarzyszeniu jednostek samorządu terytorialnego.

Pracownik Urzędu Miasta brał udział w spotkaniu w Warszawie, podczas którego Stowarzyszenie zaprezentowało pomysły na wspólną promocję, miała miejsce dyskusja, poszczególne Miasta opowiadały o planowanych działaniach promocyjnych i komunikacyjnych.

Po tym spotkaniu powstał pomysł Pikniku Metropolitalnego, do którego Kobyłka zgłosiła swój udział. Piknik odbył się 15 lipca podczas Targu Śniadaniowego na Żoliborzu w Warszawie – Wydział Promocji namiot Miasta Kobyłka obsługiwał razem z Miejską Biblioteką Publiczną. Naszym wyróżnikiem, wokół którego zbudowaliśmy działania były pasy kontuszowe – dostępne były np. gadżety z tym motywem, ulotka w formie Kuriera Kobyłkowskiego, w której pasom kontuszowym poświęcono sporo miejsca, do tego dostępne było malowanie toreb w motyw z pasów. Oprócz tego inne rodzaje zajęć artystycznych, konkursy itp. Odwiedziło nas sporo osób, dzieci i dorosłych, piknik był szeroko promowany przez Metropolię Warszawa, a zdjęcia ze stoiska pojawiły się na profilu Stowarzyszenia na Facebooku.

Burmistrz Edyta Zbieć była głosem otwierającym nową kampanię  Stowarzyszenia Metropolia Warszawa „Tu żyje się dobrze” jako gość w Radiu Kolor razem z Arturem Tusińskim, Burmistrzem Podkowy Leśnej.