DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA

Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2023 r.

Miejskie Organizacje Sportowe: Miejski Klub Sportowy „WICHER”

Założony w 1926 r. Miejski Klub Sportowy “Wicher” jest jednym z najważniejszych ośrodków sportu w mieście. Cele statutowe Klubu to propagowanie i organizowanie wychowania fizycznego i sportu dla członków Klubu, ich rodzin i środowiska oraz tworzenie odpowiednich warunków do uprawiana sportu i rekreacji dla wszystkich chętnych, mieszkańców Kobyłki i nie tylko. W ścieżkach szkoleniowych w ramach istniejących sekcji: piłki nożnej, kulturystyki, trójboju siłowego oraz teqball uczestniczy około 560 zawodników.

Istotnym elementem współpracy Klubu z miastem jest tworzenie odpowiednich warunków do uprawiania sportu masowego – rekreacyjnego oraz wypoczynku dla mieszkańców Kobyłki. W ramach takich działań organizowane są zajęcia terenowe grup zorganizowanych w piłkę nożną, i zawody trójboju siłowego.

Duży nacisk Zarząd Klubu kładzie na współpracę ze szkołami i tworzenie szkolnych klas sportowych z naturalnym wykorzystaniem obiektów klubu jako zaplecza treningowego oraz bazy szkoleniowej.

Najważniejsze wydarzenia sportowe i rekreacyjne w 2023 r.

Plakat "Easy wrap volley Kobyłka"

Easy Wrap Volley Kobyłka

13.01.2023 r.

Plakat wydarzeń sportowych podczas WOŚP w Kobyłce.

WOŚP W KOBYŁCE - BIEG "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ" I CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DRUŻYN AMATORSKICH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA KOBYŁKA

W ramach 31. Finału WOŚP, objętych Patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka, odbyły się wydarzenia:

29.01.2023 r.

Bieg "Policz się z cukrzycą" ulicami Kobyłki, start i meta biegu zlokalizowane były na placu przy Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły,

27 - 29.01.2023 r.

Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka, który odbył się w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce.

Plakat "Wicher Cup".

Turniej „Wicher Cup”

16-17.09.2023 r.

Turniej Wicher Cup i Memoriał im. Andrzeja Wiśniewskiego – dwudniowy turniej międzynarodowy dla dzieci z rocznika 2013 zgromadził drużyny z całej Polski oraz z Czech i Łotwy (MFK Frydek Mistek, MFK Vitkovice, Daugavpils FSI). Głównym punktem programu był pokazowy mecz weteranów MKS Wicher Kobyłka i Mazur Radzymin. Nie zabrakło też innych atrakcji, w tym strefy gastro organizowanej przez klubowych rodziców.

Narodowy dzień sportu

Plakat "Narodowy Dzień Sportu".

17.09.2023 r.

Odbył się trening Nordic Walking z gościem specjalnym, Krzysztofem Człapskim. Wydarzenia miało miejsce na Placu 15 Sierpnia. Kijki z Kobyłki zorganizowały akcję w ramach Budżetu Obywstelskiego specjalnie z okazji Narodowego Dnia Sportu.

Cross przez Kobyłkę

28.10.2023 r.

Mazowiecki Cykl Biegów Przełajowych - Cross przez Mazowsze został objęty Patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka. Cykl biegów odbędzie się na terenach leśnych w Kobyłce na dystansie 5 km. Dzieci biegły w 4 kategoriach wiekowych: do 6 lat -100 m, 7-8 lat - 300 m, 9-10 lat - 300 m, 11-12 lat - 600 m oraz 13-15 lat - 1000 m. Organizatorem wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Fundacja Polskiej Sztafety 4x400 M.

Plakat "Mazowiecki Cykl Biegów Przełajowych".
Plakat "Sportowy Nordic Walking"
Plakat "Treningi Nordic Walking"
Plakat "Sportowy Nordic Walking"
Plakat "Artystyczne Lato 2023"

10-14.07.2023 r. i 21-25.085.2023 r.

Warsztaty letnie "Artystyczne lato 2023" oferowały rozrywkę m.in. muzyczno - taneczną.

Plakat "Warsztaty Taneczne".

24 - 28.07.2023 r.

Atrakcją letnią dla miłośników tańca były letnie warsztaty taneczne z Natalią Ilach.

Plakat "Fit kręgosłup dla kobiet".

W Szkole Podstawowej 3 ul. Załuskiego 57, we wtorki odbywały się zajęcia FIT kręgosłup dla kobiet w dwóch grupach wiekowych 30+ i 50+ Zajęcia zostały zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Plakat "Wicher workout-fitness pod chmurką".

OSiR Wicher w czwartki i soboty realizował zajęcia workout dla mieszkańców gminy Kobyłka w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcie siłowni zewnętrznej.

gmina Kobyłka uczestnikiem programu  Ministerstwa Sportu i Turystyki

Plakat "Mikro granty".
Plakat "Kobyłkowskie dzieciaki odwiedzają alpaki".
Plakat "Bieg Charytatywny".

9.07.2023 r.

Bieg Charytatywny dla Filipka i Piknik rodzinny pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka, zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarna w Kobyłce, wystartował spod PSP NR 3 w Kobyłce. Po biegu na terenie OSP w Kobyłce piknik rodzinny. W programie były: grill, popcorn, wata cukrowa, strażackie gry i zabawy, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, loteria fantowa, stacja ze słodkościami, dmuchańce oraz wiele wiele więcej.

Lato w Mieście  z MOK Kobyłka w terminie 26-30.06.2023 r. oraz 3-7.07.2023 r. oraz z Biblioteką 10-14.07.2023 r. i 17-21.07.2023 r. to zorganizowane atrakcje dla dzieci i młodzieży, które spędzały wakacje w mieście.

Plakat "Półkolonie z biblioteką".
Plakat "Lato w mieście".

3.07.2023 r. - 31.08.2023 r.

W okresie wakacyjnym OSiR Wicher bezpłatnie otworzył swoją przestrzeń dla mieszkańców miasta. W godzinach 9-21 każdy mógł pograć w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę plażową i teqball.

Zdjęcie rowerów przy stadionie.

dzień otwarty mok

10.09.2023 r.

Plakat "Dzień otwarty MOK"

Kobyłka na Pikniku Metropolitalnym

Zdjęcie osób siedzących na scenie.
Zdjęcie grupowe osób z kwiatami na scenie.

NAGRody I STYPENDIa SPORTOWe ZA 2023 ROK

44 osoby - trenerzy i sportowcy - zostały uhonorowane w Urzędzie Miasta Kobyłka za osiągnięcia sportowe. Zastępca Burmistrza Małgorzata Murawska wręczyła nagrody, które były uhonorowaniem codziennej, ciężkiej pracy sportowców oraz ich wyjątkowych osiągnięć.

Zdjęcie grupowe stypendystów.

MIEJSKA RADA SPORTU W KOBYŁCE

Miejska Rada Sportu w Kobyłce jest organem o charakterze opiniodawczo - doradczym i inicjującym w sprawach dotyczących kultury fizycznej i sportu.

Grafika "Miejska Rada Sportu".